(0531) 784 76 50

Halil Özgen Kimdir

Halil Özgen

Aile ve Evlilik Terapisti

Halil Özgen

1975/Adana doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası. İlköğretimini Mersin, liseyi Adana ilinde tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesinden sonra Mersin Çağ Üniversitesinde “Evli kadınlarda duygusal zeka ve evlilik uyumu ilişkisi” başlıklı tez çalışması ile Psikoloji yüksek lisansını tamamladı.

Uluslararası Ruh Sağlığı Psikoterapi Derneği üyesi olan Halil Özgen aynı zamanda uluslararası bir üniversitenin yönetim kurulunda teknik dersler sorumlusu bir akademisyen olarak görev almaktadır. Bilimsel çalışmalardan kalan zamanlarda T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı izniyle açılan Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde evli çift, çocuk ve ergenlere psikolojik danışmanlık kapsamında aile ve evlilik terapisi hizmeti vermektedir. Bugüne kadar 8.000’den fazla aileye danışmanlık yapan hocamız tecrübesiyle anne, baba, eş ve çocuklara yönelik oldukça başarılı çalışmalar yapmıştır.

Aile ve Evlilik Terapisi, aile bireylerinin evlilik kurumu içinde geliştikleri aile sisteminin sorunlarının çözümüne dönük değişime, gelişime yönelik özel teknikleri ve stratejileri içeren bir psikoterapi yöntemidir. Halil Özgen Bilişsel Davranışçı Aile – Evlilik Danışmanlığı hizmeti ile aile içi iletişimleri harekete geçirerek mutlu bireyler oluşturmak adına evlilik çatısı altındaki çiftlerin, çocuk ile ergenlerin sosyal çevreyle (aile, iş, okul vb.) uyumuna, iletişimine dair yaşadığı problemlerin çözümleri hakkında evli çiftleri olumlu yönde desteklemektedir.

Üniversitede ders aldığı ve psikoloji bilim insanı olmasında emeği geçen psikiyatri hocalarından Acıbadem hastanesinden Prof. Dr. Bekir Aydın Levent, Çağ Üniversitesinden Prof. Dr. Şükrü Uğuz, Çukurova Üniversitesinden Prof. Dr. Nurgül Özpoyraz, Doç. Dr. Soner Çakmak hocalarına teşekkürü borç bilir.

Aldığı Eğitim ve Sertifikalar

Aile, Evlilik, Çocuk ve Ergenlerle ile ilgili psikolojik danışmanlık hizmetleri için Devlet Üniversitelerinden aşağıdaki temel eğitimleri almıştır.

(Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi) 220 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 450 Saat

(Adnan Menderes Üniversitesi) 400 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 100 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 120 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 78 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 20 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 20 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 20 Saat

Mutlu Evlilikler Bir Ekip Çalışmasını Gerektirir.

Bu yüzden bu gerçek profesyonellerle birlikte çalışmanız gerekecek! Onlarla da görüşelim.

Merve Sümeyye Torpil

Psikolog

Nazlıcan Toklu

Psikolog

Elif Çakmak

Psikolog

Bizimle İrtibata Geçin

Kendinizi iyi hissetmek ve mutlu olmak için neye ihtiyacınız olduğunuzu çözmenize yardım edelim.

Open chat
error: Uyarı: Bu Sayfa Kopyalamaya Karşı Korumalıdır!